Aktualności

 

WAŻNE !!!– DOTYCZY RODZICÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OPIEKI PRZEDSZKOLA NAD DZIECKIEM OD 11 MAJA 2020

Drodzy Rodzice,

W związku z otwarciem przedszkoli oraz żłobków miejskich od 11 maja 2020 roku, chcemy Państwa poinformować o kilku ważnych aspektach, które w najbliższym czasie mogą okazać się pomocne.

W ciągu ostatnich dni, wszystkie przedszkola i żłobki, które od najbliższego poniedziałku wznawiają pracę zostały wyposażone w odpowiedni sprzęt mający zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, jak i pracownikom placówek. Straż Miejska wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Mielcu dostarczyła do placówek maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne, a także środki do dezynfekcji.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, przedszkola oraz żłobki mogą zostać otwarte, jednak ich praca nadal pozostaje ograniczona. W związku z tym, mieleckie przedszkola oraz żłobki miejskie, od 11 maja 2020 do odwołania będą pracować w godzinach 6:00 – 16:00. Liczba dzieci w jednej grupie będzie wynosić maksymalnie 12 dzieci. Po wejściu do budynku przedszkola dziecku będzie mierzona temperatura. Każdy pracownik przed przyjściem do pracy, zobligowany jest także do kontrolowania własnej temperatury ciała. Co ważne, w przedszkolu oraz żłobku, dzieci jak i pracownicy nie muszą zakrywać nosa oraz ust.

Przyprowadzanie i odbiór dzieci z przedszkola

Dziecko może być przyprowadzane do przedszkola tylko przez jedną osobę. Do dyspozycji rodziców przy wejściu do budynku znajdować się będzie preparat do dezynfekcji dłoni. Po przyprowadzeniu dziecka do budynku,  prosimy by ściągnąć dziecku maseczkę oraz ponownie ją założyć podczas odbioru. W przedszkolu, do szatni dziecko poprowadzi pracownik, a po przebraniu odprowadzi je do sali. Podczas odbioru, po podaniu przez rodzica, opiekuna lub osoby upoważnionej, imienia i nazwiska dziecka, pracownik przyprowadzi je do drzwi wejściowych. W obecnej sytuacji, rodzic nie może wchodzić do dalszej części przedszkola. Inaczej sytuacja będzie wyglądać w żłobku. Tam rodzic po zdezynfekowaniu rąk i przebraniu dziecka w szatni będzie mógł odprowadzić je do odpowiedniej grupy.

Wyjścia na zewnątrz

W przypadku, gdy pogoda na to pozwoli, dzieci przedszkolne będą korzystały z  placu zabaw. Urządzenia znajdujące się na jego terenie będą dezynfekowane każdorazowo po pobycie jednej grupy. Z użytkowania wyłączone zostają tylko piaskownice. Z placu zabaw korzystać będą mogły jednocześnie dwie grupy, przy czym do zadań opiekuna należy zadbanie, by dzieci z różnych grup nie kontaktowały się ze sobą. Place zamknięte będą dla rodziców jak i osób postronnych.

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa, w każdej placówce wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe. W chwili zauważenia objawów chorobowych u dziecka, pracownik powiadomi o tym dyrektora lub osobę go zastępującą, niezwłocznie poinformowani zostaną także rodzice dziecka. Do czasu przyjazdu opiekuna, dziecko będzie pod stałą opieką pracownika placówki. Rodzice proszeni będą o poinformowanie o dalszym stanie zdrowia dziecka.

Szczegółowe procedury bezpieczeństwa w związku z obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii, dostępne będą we wszystkich przedszkolach i żłobkach miejskich wznawiających działalność.

Niezbędne dokumenty do pobrania przez rodziców przed przyprowadzeniem dzieci do żłobków i przedszkoli, zamieszczone zostaną na stronach internetowych naszych placówek

 

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkie mamy na interesujące szkolenie pt. „Kobieta wielozadaniowa – czyli, jak być mamą i nie zwariować”, które odbędzie się 2 marca (poniedziałek) 2020 o godz. 16.00.

 

 DYŻURY WAKACYJNE

Terminy dyżurów wakacyjnych w roku szkolnym 2019/2020:

Przedszkole Miejskie Nr 1- 1-17.07,

Przedszkole Miejskie Nr 9- 20-31.07,

Przedszkole Miejskie Nr 8 - 3-14.08,

Przedszkole Miejskie Nr 2- 17-31.08.

 

 INFORMACJA

13 stycznia rozpoczyna się dwutygodniowa przerwa feryjna. W tym czasie grupy będą łączone w zależności od frekwencji.

 

INFORMACJA

W  dniach 23.12 (poniedziałek), 27.12 (piątek), 30.12 (poniedziałek), 31.12 (wtorek) przedszkole pełni dyżur.

W Wigilię - 24.12 (wtorek) przedszkole będzie NIECZYNNE. 

 

 

Uwaga!!!

W dniach 19.08 -06.09.2019r. w naszym przedszkolu odbędzie się darmowa zbiórka elektrośmieci. Zbierane będą m.in.: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie itp. Dzięki zbiórce placówka może doposażyć się w sprzęt sportowy lub biurowy. Szczegóły na plakacie.

   ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

INFORMACJA

Trwają zapisy na dyżur wakacyjny do PM 1, PM2, PM8 i PM9. Terminy dyżurów w poszczególnych przedszkolach pozostają bez zmian. Zmianie uległa planowana forma zapisów – wypełniamy wnioski w formie papierowej, oddzielnie do każdego przedszkola. Formularze są dostępne w grupach. Dzieci należy zgłaszać do 14 czerwca.

 

 INFORMACJA

Informujemy, że 2 maja 2019 roku przedszkole będzie NIECZYNNE. Dyżur pełni Przedszkole Miejskie nr 8.

 

 

INFORMACJA

Dyżury wakacyjne lipiec i sierpień ( osiedle Borek i Starówka)

Zapisy wyłącznie elektronicznie!

W tym roku dyżur będzie wg poniższego harmonogramu:

- 1.07    -  12.07   Przedszkole Miejskie Nr 2, ul. Lwowska 3

- 15.07   -  31.07  Przedszkole Miejskie Nr 8, ul. Tańskiego 5

-  1.08   -  16.08   Przedszkole Miejskie Nr 9, ul. Pisarka 23

- 19.08   -  30.08   Przedszkole Miejskie Nr 1, ul. Mickiewicza 51

W terminie późniejszym powiadomimy o gotowości systemu do zapisów.

 

 

INFORMACJA
Informacje na temat wszawicy znajdują się na dole strony w załączonym pliku.

 

INFORMACJA

18 I 19 kwietnia (Wielki Czwartek i Wielki Piątek) przedszkole pełni dyżur. Grupy w tych dniach będą łączone.

 

  DRODZY RODZICE! 

Z CHWILĄ NIEPODPISANIA POROZUMIENIA RZĄDU ZE STRONĄ ZNP, PRACOWNICY NASZEGO PRZEDSZKOLA MOGĄ PRZYSTĄPIĆ DO STRAJKU OD DNIA 08.04.2019R. DO ODWOŁANIA.

W PRZYPADKU BRAKU MOŻLIWOŚCI ZAPEWNIENIA OPIEKI
Z PAŃSTWA STRONY PROSIMY ZGŁOSIĆ OBECNOŚĆ DZIECKA
W PRZEDSZKOLU DO DNIA 05.04.2019R. DO GODZ. 9.00.

 

Drodzy Rodzice!

    Dzięki Waszemu zaangażowaniu fundacja Aviva przekazała nam czujnik jakości powietrza oraz zapewniła 2 – letni bezpłatny okres funkcjonowania naszej placówki na mapach airly. Teraz możemy na  bieżąco kontrolować stężenie szkodliwych pyłów i  planować pobyt dzieci na powietrzu dbając o ich zdrowie i samopoczucie. Czujnik jest już zamontowany. Parametry powietrza można sprawdzić na stronie www.airly.eu odnajdując naszą placówkę na mapce lub instalując na telefonie aplikację airly.

 

                                                INFORMACJA

     Informujemy, że składanie deklaracji o kontynuacji uczęszczania dziecka do przedszkola będzie odbywać się drogą elektroniczną. Wymagane jest posiadanie profilu zaufanego (ePUAP) – szczegóły w zakładce „zapisy”.

 

INFORMACJA

W roku 2019 w okresie wakacyjnym nasze Przedszkole pełni dyżur w miesiącu lipcu.

 

INFORMACJA

Ferie zimowe rozpoczynają się 11.02.2019 i trwają do 22.02. 2019 r. W przypadku niższej frekwencji będziemy łączyć grupy zbliżone wiekowo.

 

OGŁOSZENIE

Informujemy, że 24 i 31 grudnia 2018 roku przedszkole będzie nieczynne.  27 i 28 grudnia przedszkole pełni dyżur wg wcześniejszych zapisów.

 

OGŁOSZENIE

Informujemy, że 12 listopada (poniedziałek) przedszkole jest nieczynne.

 

INFORMACJA

Proszę dzwonić na poniższe numery telefonu, ponieważ są problemy z połączeniem na dotychczasowy:

17 787 46 91 – dyrektor

17 787 46 92 - intendent

 

INFORMACJA!!!

W trosce o zdrowie naszych dzieci, przedszkole bierze udział w konkursie „Wiem, czym oddycham”, w którym wygraną jest montaż 1 ze 100 czujników jakości powietrza. Warunkiem jest zdobycie odpowiedniej ilości głosów. Głosować można do 5 grudnia 2018 roku na stronie https://wiemczymoddycham.pl/. Należy kliknąć na kafelek „Głosuj na jedną ze zgłoszonych lokalizacji”, odnaleźć naszą placówkę na mapie, wypełnić krótki formularz i oddać głos. Z jednego adresu mailowego można głosować tylko jeden raz.  

       Prosimy o rozpropagowanie akcji pośród rodziny i znajomych, bo bieżąca informacja o stanie powietrza będzie dla nas przydatna przy organizacji spacerów i pieszych wycieczek.  

Dziękujemy za włączenie się w akcję!

 

OGŁOSZENIE

Zapraszamy Rodziców dzieci na zebranie ogólne:

10 września (poniedziałek), godz. 16.00- gr. I i II,

11 września (wtorek), godz.16.00, gr. III, IV i V.

   Prosimy o obecność - będą przekazane ważne informacje dotyczące funkcjonowania przedszkola i organizacji pracy wychowawczo-dydaktycznej. Po spotkaniu ogólnym zapraszamy na spotkania grupowe z wychowawcami.