Hymn przedszkola opis przedszkola, sale zajęć, ogród

HYMN PRZEDSZKOLA

Nasze miasto Mielec z samolotów słynie
Jest tu wiele dzieci w tej naszej krainie
Mamy tu przedszkola gdzie się dzieci bawią
I o każdym z tych przedszkoli dobre imię sławią.

Jednak nasza dwójka słynie z tego właśnie
że tu wszystkie Panie czytają nam baśnie.
Wiemy też jak trzeba, starszych uszanować
I co zrobić by nauczyć się pięknie pracować.

Kiedyś my będziemy chlubą tej dwójeczki
Gdy pójdziemy dalej chłopcy i dzieweczki
Bo nasze przedszkole jest najlepsze w świecie
I drugiego tak dobrego nigdzie nie znajdziecie.
Opracowała: Hanna Dudka

Opis przedszkola

Przedszkole nasze jest położone w cichym i ustronnym miejscu, otoczonym zielenią. Mamy również swój ogród, z którego korzystamy jeśli tylko pogoda na to pozwala. Jesteśmy przedszkolem z tradycjami, staramy się tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W naszym budynku mieszczą się cztery grupy wiekowe z pełnym wyżywieniem.

Oprócz tego mamy jeszcze oddział "0"- przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Rzochowie. Ogółem jest 6 oddziałów, w których zatrudnionych jest 11 nauczycielek oraz 12 osób personelu niepedagogicznego.
Zapewniamy fachową opiekę personelu, życzliwą atmosferę, stwarzamy warunki pełnego rozwoju dla każdego dziecka.

Sale zajęć

Sale zajęć wyposażone są w nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały rozwojowe. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie sal w zabawki, gry, układanki sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Ogród

W ogrodzie rosną orzechy, które pełnią funkcję parasola ochronnego w razie upałów. Ostatnio w ogrodzie zamontowany został skromny, ale funkcjonalny plac zabaw. Posiadamy również mini -amfiteatr z markizą, gdzie w ciepłe dni mogą odbywać się zajęcia edukacyjne lub imprezy okolicznościowe.